Тема 9. Розгортки поверхонь

Нерозгортувані поверхні розгортаються наближено. На рис. 9.5 показано проекції сфери. Її поверхня розбита вертикальними площинами на 12 сферичних сегментів. Кожен сегмент замінюється циліндричною поверхнею. Циліндричний сегмент має висоту, що дорівнює половині меридіана, а розміри відрізків фронтально-проекціюючих прямих та сегментів визначаються з кола на площині П1.
Щоб розгорнути відкритий тор (розгортки широко використовуються при виготовленні трубопроводів великих перерізів), можна замінити цю поверхню відсіками декількох конічних і циліндричних поверхонь та площин. На рис. 9.6,а половина тора замінена двома напівциліндрами висотою l (внутрішнім і зовнінім), половинами конусів з вершинами в точках А і В (таких конусів по два з кожної сторони від осі тора) і двома відсіками площин, обмежених півколами радіусів R1 R2.

Рис. 7.6

Рис. 9.5

Наближену розгортку половини тора показано на рис. 9.6,б. Щоб побудувати точку на розгортці нерозгортуваної поверхні, потрібно провести через точку дві лінії, які належать поверхні, котрі можуть точно або наближено відтворити побудовані на розгортці. На перетині цих ліній розміщена шукана точка.

Рис. 9.6

Цитати
“Якщо креслення – мова техніки, то нарисна геометрія – граматика цієї мови”. Г.Монж
Геометрія є пізнання всього існуючого.  Платон
Те, що не може геометрія, не можемо й ми.  Б. Паскаль

Tema 1

Тема 2

Tema 3

Tema 4

Tema 5

Tema 6

Tema 7

Tema 8

Tema 9

Завдання

Питання

Література